Unia pokonuje Paszkówke 5-0

Była 30 s gry, kiedy Przemysław Światłowski strzałem z narożnika pola karnego, po długim rogu, zaskoczył Lenarta. Gospodarze spoczęli na laurach. Dopiero tuż przed przerwą, kiedy Dudzic poprawił strzał Rzeszutki, miejscowi poczuli się pewniej.

Oświęcimianie zaraz po przerwie szybko poszli za ciosem. Po dograniu z prawej strony przez Bartosza Praciaka, pozostawiony bez opieki na 7 metrze Przemysław Dudzic miał dużo miejsca i czasu, by przymierzyć głową. Później, po kornerze bitym przez Przemysława Gałuszkę, najpierw strzelił Dudzic, a – że obrońcy nie wybili piłki – popularny „Bolo” dograł przed bramkę do Praciaka, który dopełnił formalności.

Wynik ustalił Dudzic, który – będąc w polu karnym – znalazł lukę w gąszczu nóg obrońców, posyłąjąc piłkę do siatki tuż przy słupku.

Unia Oświęcim – Dąb Paszkówka 5:0 (2:0) Bramki: 1:0 Światłowski 1, 2:0 Dudzic 43, 3:0 Dudzic 49, 4:0 Praciak 56, 5:0 Dudzic 69.

Unia: Kubas – Handzlik, Wiertel, Pluta, Kocoń (73 Kabara) – D. Rzeszutko (46 Gałuszka), Jończyk, Pactwa (46 Nowotarski), Światłowski (60 Malik) – Praciak, Dudzic.

Dąb: Lenart – Kubik, Morawa, Dominik, B. Rzeszutko (67 Żurek) – K. Feluś (62 Wyroba), Mazanek (83 Sekuła), Korzeniowski, Smajek – Tarczoń, Kowalówka (56 Czajka). Sędziował: Michał Gębala (Libiąż).

Żółte kartki: Światłowski, Praciak – Morawa. Widzów: 50.

Inne mecze: Soła II Oświęcim - Niwa Nowa Wieś 0:0, Nadwiślanin Gromiec - Brzezina Osiek 2:3, Tempo Białka - Soła Łęki 7:0,Bobrek - Sokół Przytkowice 2:3, Zagórzanka - Skawa Wadowice 3:2, Orzeł Ryczów - Chełmek 1:1.